Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18 Haziran 2011 Cumartesi

Oktay Mahmuti ve Devleri


Galatasaray taraftarı pek alışkın değildir basketbol maçlarına. Gerçi diğer kulüp takımları için de geçerlidir bu. Biz genelde Efes'i tutar, Efes'i takip ederdik. Koraç kupasını kazandıkları sene salonda Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı taraftarların kendi formalarıyla çılgınca Efes'i desteklediklerini hatırlarım hala. Hepimizin hayatında Naumoski apayrıdır mesela :) Tamer Oyguç'u, Ufuk Sarıca'yı, McRae'yi kim unutabilir?

Son yıllarda Ülker'le birleşmenin de getirdiği başarıyla önce Fenerbahçe taraftarı aktı salonlara, bu sene yeni bir oluşum sayesinde Galatasaray taraftarı ve tabi ki Iverson havasıyla Beşiktaş taraftarı. Beşiktaşlılar erken havlu attı ama biz ve Fenerbahçe taraftarları Haziran'ın sonu yaklaşırken hala derbi havasındaydık. Fenerbahçe yine başarılı, en iyi kadro onlarda, en havalı topçular onlarda falan. Düşünün ki birçok kişi için takımında oynaması hayal olan Jasikevicius bu takımda yedek. Öyle bir takıma karşı oynadı Mahmuti ve Devleri.

Açık söyleyeyim Ermal, Tutku, Oktay Hoca. Bunların geleceğini duyunca heyecanlanmıştım ama mantığım yarı final başarı olur diyordu. Bu takımın Fenerbahçe'ye karşı 8 maçta 3 galibiyet alacağını ve giden 5 maçın 3'ünü ucu ucuna kaybedeceğini söyleseniz sene başında "Sie lan" derdim heralde. Ama öyle bir ruh aşıladı ki takıma Oktay Hoca, öyle bir kenetlendi ki bu güzel takım. Geçen sene Jasaitis için "Basketbolun Kewell'ı" diyordum ama Rancik'i görünce vazgeçtim. Benim gördüğüm bu takımda oynayan en güzel yabancı Rancik'tir arkadaş. Çok çok üst düzey bir oyuncu olsa "Hagi" derdim ama oyunculuğu Hagi'ye yaklaşamayacağı için ancak "Kewell" olur Rancik'ten :)

Fenerbahçe Ülker'in en kötü yabancısı Sean May bile bizde banko oynar ama bizden onlarda oynayabilecek bir yabancı çıkmaz. Sırf bu nedenle bile bu takım sevilir. Kendilerinde çok daha güçlü bir takıma karşı Oktay Hoca'nın dediği gibi son topa kadar savaştılar. Shipp, Luksa, sakar J.J... Hepsi çok değerli bizim için ama Shumpert. O bambaşka. Seneye Türk statüsünde oynaması da bizim için büyük avantaj. Ermal, Haluk abi, Tutku, Sertaç, Evren. Çok bir şey beklemediğimiz ama yaptıklarıyla artık bizi şaşırtmayan Göksenin ve Caner. Hepsi ama hepsi bizim için apayrı.


Oktay Hoca ve takımı şampiyon olamadılar belki ama şunu bilsinler ki bu taraftar onları asla unutmayacak. Ben bu takımı UEFA Kupası getiren takımdan bile daha çok sevdim, işte benim Galatasaray'ım. Çok teşekkürler Oktay Hoca, çok teşekkürler Devler, çok teşekkürler salondaki büyük GALATASARAY taraftarı...

2000 ruhu da mükemmeldi ama Yenilmez Armada 2011 bambaşka...

Fenerbahçe takımını, çirkef de olsa hocası Spahija'yı, yönetim kurulunu tebrik ediyorum ama tabi ki Kaya Peker hariç. Çok çok iyi bir takımları var, iyi bir 5 numarayla Final Four hayal değil.

16 Haziran 2011 Perşembe

Her 2 Kişiden 1'i...


Fazlasıyla yaratıcı ama bir o kadar da iç acıtıyor tabi ki!

Arda'nın Atletico'ya Transferini Milletçe Yanlış Anladık!

Herkesin bildiği gibi Ünal Aysal; Reyes, Forlan ve Ujfalusi'yi paket servisle transfer etmek için Madrid'e uçtu. Arda Atletico'ya gidemiyorsa Atletico'yu Arda'ya getiririz olayı mı nedir bu, tamam büyük takımız ama kaptanı avutmak için bu kadarı da fazla değil mi ya :)
Şaka bir yana da bu transferler karşılığında büyük ihtimalle ARDA + PARA verilecektir, bu sezonki transfer stratejimiz bunu gösteriyor.

15 Haziran 2011 Çarşamba

Aynısından İki Tane!


"Şota ve Arçil’i getirdik. Bunlar 6 ay önce bizde kiralık oynamışlar ve çok gol atmışlardı. Biz de düşünmeden aldık. Ama kötü oynuyorlardı. Artık 4. maça geldik. Biz önde oturuyoruz. Arkadan biri bağırıyor. 'Ha bu yönetim ne kadar geri zekalıdır. Aynı adamlardan iki tane almış' diye." Faruk Özak (Trabzonspor Kulübü Eski Başkanı)

14 Haziran 2011 Salı

BU KIZA KADAR, Dize Kadar, Bize Kadar..


Leyla ile Mecnun - Klip - Bu Kıza Kadar cramify

Orjinali için bkz: "Because i got high"
Related Posts with Thumbnails