Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

29 Ocak 2010 Cuma

İşini Bilen Futbolcu: Shabani Nonda!


2007'de heyecandan neticemizi tavana vurduran, şimdiyse hiçbir süksesi kalmayan üç transferden üçüncüsünün sözleşmesi de bugün feshedildi. Lincoln, Linderoth derken Nonda da resmen Galatasaray'ın oyuncusu değil artık. 2007'den bu yana takıma gelen yabancılardan, tabiri caizse en "işini bilen" oyuncu Nonda'ydı. İlk geldiğinde Hakan Şükür için, ikinci senesinde Hasan Şaş ve Ümit Karan için söyledikleri ve bu sene de Arda için yaptığı yorumlarıyla bunu açıkça belli etti. "Çok iyi bir kaptanımız var, ilk maçımda Rize'ye karşı bana penaltıyı kullandırarak takıma ısınmamı sağladı" demişti Hakan için. Ümit içinse "Son vuruşları mükemmel, neden Avrupa'ya gitmiyor anlamıyorum" demişti mesela. Tesadüfe bakın ilk sene sonunda Hakan, ikinci sene sonunda da Ümit ve Hasan gönderildi takımdan. E bu sene de Arda gitmeyeceğine göre kendisine yol göründü. (şaka tabi)

İlk sene Kalli'nin sisteminde karambolden çok gol attı Nonda. Geçen seneki akılcı futbolda ağırlığı çok sırıttı, bu sene ise had safhaya ulaştı. Keita'nın kendi becerileriyle attırdığı goller dışında neredeyse golü yok bu sene. İlk sezonunda taraftarın sevgilisi olmuştu; ama kendisinden daha büyük bir sevgiliyle kıyaslanınca ister istemez bileti kesildi artık.

Rijkaard'ın uğruna Etoo'yu bile kestiği Meksikalı transfer edilince takımda yer alması da zorlaşmıştı zaten, daha fazla göze batmadan aradan çıkartıldı. Bana sorarsanız Dos Santos abartıldığı kadar büyük bir transfer değil. Yaşı genç olmasa kızacağım bile bu transfere; ama 89'lu adam sonuçta bir ihtimal patlama yapabilir. Meksikalıyı karşılamaya gelen sayının çeyreğini bile Atatürk Havalimanı'na çekemeyen Jo kat kat iyi transferdir Giovani'den. Giovani de Nonda'dan iyidir ama. Neticede doğru transfer, doğru fesih, doğru kararlar; ancak yanlış beklenti. Umarım bu beklentinin altında ezilmez de bir ihtimal olarak gördüğüm patlamayı yapabilir Dos Santos..

Sonuç olarak çok cüzi bir miktara gelmişti, acısıyla tatlısıyla arkasında ikibuçuk sene bırakarak hatıralarda en çok 2007-08 sezonunda Fenerbahçe'ye attığı golle kalmak üzere gitti Anakonda..

28 Ocak 2010 Perşembe

Eve Dönüş!


42,5 milyon euroya transfer olduğu yerde de rahat duramadı Robinho. Geldiği yere yani Santos'a kiralandı 6 aylığına. Dünya Kupası için hamleler yapılıyor sürekli.


Brezilyalılar sorun çıkarmaya devam ediyor gittikleri yerde. Yakında Fenerbahçe hariç kimse Brezilyalı almayacak:)

Teşekkürler AnaKonda!


Shabani Nonda gitti.Taraftarın galeyana gelmesi sebebiyle mi,Kewell'ın sözleşme feshi daha maliyetli olduğu için mi bilmiyorum ama Nisan'a kadar oynamayacak olan Kewell yerine Nonda gönderildi. Avrupa Ligi'nde büyük ihtimalle Keita ya da Dos Santos forvete yakın oynayacak,ya da City'de ara sıra o mevkide oynayan Elano. Turun geçilmesi halinde Baros yetişir büyük ihtimalle,geçilemezse de ligin en büyük favorisidir Galatasaray.


Haldun Üstünel'in son bir transfer peşinde koştuğunu duydum. Umarım son günde de olsa Sercan katılır kadroya...

27 Ocak 2010 Çarşamba

Giovani Hoşgelmiş

26 Ocak 2010 Salı

Harry'i Satanı...


Tabi ki bizde satarız diyecek kadar haddimi bilmez değilim ama Harry'i satana çok küfrederiz be abi! Şu takımda Hagi'den sonra en sevdiğim yabancıdır kendisi,hatta ara ara Hagi'den bile çok... Sempatikliği,lider ruhu,karizması,muhteşem topçuluğu hatta yakışıklılığı sayesinde tribüne çektiği kızlar için bile sevilebilir Daddy Cool :)

Dos Santos gelmesin,hatta hiç kimse gelmesin...Avrupa Ligi de lig de Harry'den önemli değil... Kewell'ı göndermek taraftara ihanettir. Kendisi gitmek istemiyor,artık biliyoruz. Adam her röportajında kalmak istiyorum diyor,karısı da kalmak istiyor diyor... Eğer giderse bunun yönetimin hatası olduğunu hepimiz bilecez...

Stay With Us Harry...

Related Posts with Thumbnails