Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

9 Temmuz 2011 Cumartesi

Devran Döner!


Bon Jovi konserinde öncü grup olarak sahneye çıkan Redd grubu çok güzel düşünmüş. Bugün içerdeki 128. günlerini dolduran Nedim Şener ve Ahmet Şık için güzel bir jest olmuş. Maketlerini sahneye koyarak "hep yanımızdasınız." mesajı verilmiş.

128 gündür niye yattığını bilmeyen Nedim ve Ahmet, 850 gündür suçsuz yere içerde tutulan vekilimiz Balbay ve nice suçsuz kalemler, insanlar! Hepinizin suçsuzluğu kanıtlandığında onlar utanacaklar!

Gün gelir devran döner, horoz domalır tavuk gömer ;)8 Temmuz 2011 Cuma

Güle Güle Güzel İnsan


Bu takıma son 10 yılda Kewell'la birlikte gelen en güzel 2 insandan biriydi Cana. Bir Kewell, bir Cana ne hata yaparsa yapsın deli gibi savunuyordum. Penaltı yaptırdığında bile, top kaptırdığında bile bence bir nedeni vardı. Belki medya çok üstüne gittiği için, Rıdvanlara yedirmemek için bu kadar çok savunduk O'nu. Sadece ben değil hemen hemen tüm Galatasaraylı bloggerlar aynı şeyleri yazıyordu. Bizim için Cana candı, 40 yıllık Galatasaraylıydı, kaptan olmalıydı, sahada kardeşlerine diklenenleri savunmalıydı -ki savunuyordu-.

Şimdi o Cana kaleci Muslera'yla takas edildi. Gelen Messi olmadıkça Galatasaray taraftarı mutlu olmayacaktı ki olmadı da. Muslera yine gelsin ama Cana gitmesin diyorduk. Yine engel olamadık. Galatasaray taraftarı bir tek Kewell'ın 1 sene daha kalmasını sağlayabildi hatırlarsanız. Olmadı Lorik, tarihin en kötü yönetilen Galatasaray'ına, kadro olarak da en kötüsüne geldin maalesef. Kadro olarak çok kötü değildik ama içimizdeki hainlerle başa çıkamadık, onları sindiremedik ve medyanın sizleri sindirmesine izin verdik. Yerlilere güçleri yetmediğinden sizin üstüne geldiler, biz gücümüz yettiğince bağırdık ama tarihin en kötü yönetimi bir kez daha neden en kötü yönetim olduğunu gösterdi. Pasif, aciz ve sürekli başkalarının oynattığı iplerle hareket eden yöneticilerimiz gittiği için çok mutluyum.


Lazio benim taraftarı olabileceğim bir takım değildir, siyasi görüşlerinden ötürü ama Cana varsa en azından çaktırmadan da olsa desteklenebilir. Sadece Cana değil, Klose, Ledesma, Zarate, Hernanes gibi güzel adamlar var takımda. Orta sahaları çok sağlam olacaktır. Hernanes, Ledesma ve Cana birarada olduğunda çok sağlam iş yapabilir. Umuyorum her şey güzel olur Cana için ve yine umuyorum ileride bir kez daha yollarımız kesişir, ama hoca ama futbolcu olarak farketmez Cana bu formayı, bu renkleri bir daha giysin de.

Cana'dan Bank Asya'da 30 tane var diyordu Rıdvan. Hemen gidip alalım da seneye Zarate'yle takas yaparız onu da! Dilimin ucuna gelen çok sağlam küfürler var!

6 Temmuz 2011 Çarşamba

Hastasıyız #6
Ezgi Asaroğlu (18 Haziran 1987)

Leyla ile Mecnun'un Leyla'sı... Hepimizi Mecnun ettin ekran karşısında Ezgi...

5 Temmuz 2011 Salı

Ünal Aysal ve Şike Olayları


Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sn. Ünal Aysal’ın futbol dünyamızdaki son gelişmelerle ilgili açıklaması:
Spor dünyamız açısından en büyük yanlış bu tür olaylara rekabet duygusuyla yaklaşmaktır. Tüm Galatasaray camiasından gelişmeleri büyük bir olgunluk ve soğukkanlılıkla izlemelerini ve Türk futbolunun bu süreçten zarar almadan çıkmasını dilerim. Hukuka ve genel ahlak anlayışına aykırı herhangi bir davranış gerçekleştiyse – ki bunu düşünmek bile istemem - bunu kanıtlamak adalet sistemine düşer, bizlere değil.
Konuyla ilgili yayınlar hususunda Fenerbahçe Kulübü’nün hassasiyetini göz önünde tutarak Galatasaray TV başta olmak üzere Kulübümüzün tüm mecralarında konu ile ilgili program ve yayın yapılmaması kararını almış bulunuyoruz. Aynı hassasiyetin tüm Galatasaray camiası tarafından da gösterileceğine eminim.
Ünal Aysal
Başkan
Galatasaray Spor Kulübü

Adnan Polat daha iyi anlıyordu bu piyasanın dilinden,daha bir çirkefti. Ünal Başkan öncelikle Ersan transferinde aradan çekilerek gösterdi nezaketini, daha sonra Ali Sami Yen Arena Stadyumu'nu (hala ASY orası benim için) Beşiktaş'la paylaşmayı kabul edecekti ki taraftar baskısından geri adım attı. Son olarak bu olayda da gördük ki bizim başkanımız gerçekten Adam!

Allah korusun şu olay Galatasaray'ın başına gelmiş olsaydı Fenerium'larda şike-şaibe yazılı tişörtler görebilirdik. (Twitter'da biri yazmıştı, çok haklı.) Fenerbahçe medyası topuyla tüfeğiyle idam sehpasını hazırlayıp tekmeyi basmıştı. Zaten en çok sinirlerini bozan konu da Galatasaray'ın hiçbir kişi ve kurumuyla bu olayın içerisinde yer almamasıdır. Galatasaray da olsaydı olayda "bakın onlar da pis" diyerek bize çevirirlerdi dikkatleri de bu sefer yemedi!

Şunu açıkça söyleyebilirim kendi adıma. Çok temiz olduğumuzu düşünmüyorum. Onlar tu kaka biz Omo'yla yıkandık falan demek aptallıktır bence. Hepimiz aynı havuzdayız ve havuz kirli. Yani hepimiz aynı bokun farklı renkleriyiz. Diğerlerine gülmek yerine ders çıkarmak, havuzdan çıkıp güzel bir duş almak gerekir. Birileri diyor ki Fenerbahçe küme düşerse Türk futbolu ağır yara alır. Neden alsın? Juventus daha mı küçük Fenerbahçe'den? Juventus düşünce ne oldu? 2006 Dünya Kupası'nı İtalya, 2009 Şampiyonlar Ligi kupasını Inter aldı.Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor vs. Kim suçluysa en ağır cezayı alsın, gerekirse 10 yıl 20 yıl öncesi araştırılsın. Eğer benim takımım bir bok yemişse ilk bize versinler cezayı. Adaletli olsunlar, aklı başında bir Galatasaray taraftarı ağzını açmaz. Cemal Nalga olayında kimse söylemeden biz dedik "düşürsünler" diye çünkü biliyorduk, suçluyduk ki o olay çok daha basit ve aptalcaydı.

Velhasıl kelam Fenerbahçe taraftarı "düşersek olay çıkarırız.", "bi biz mi kirliyiz?" falan demek yerine "kim ne bok yemişse ceremesini çeksin kardeşim, temizlik başlıyorsa da bu sefer de bizden başlasın." dese kendileri için çok daha kolay olur. Ve bu olaylar öyle olaylardır ki kişilerden soğuturken kurumlara daha da bağlar. Fenerbahçelilerin gözünden bakınca takımlarına daha bir dört elle sarıldıklarını görüyorum. Acaba bizim kulübün de mi başına böyle bir olay gelmesi gerekiyor taraftarın daha bir bağlanması, daha karşılıksız sevmesi için? Galatasaray taraftarı bu olayda yokuz diye gururlansın ama bir yandan da Fenerbahçe taraftarının kulübüne nasıl bağlandığını görüp kendini sorgulasın!!!
Related Posts with Thumbnails