Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18 Kasım 2010 Perşembe

Samimiyetsizsin!


Oyunculara Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynadıklarını birilerinin öğretmesi lazım. Bu oyuncular Kewell, Baros, Elano gibi, giden Santos ve Jo gibi oyuncular. Galatasaray'ın en önemli yıldızları diyebileceğimiz oyuncular. Adres yanlış yerde aranıyor. Buldular, Ayhan'ı, Servet'i, Sabri'yi, onların üzerinden besleniyorlar.


                                                                    Rıdvan Dilmen


Rıdvan Dilmen bu ülkenin en büyük futbol otoritesi ve bundan utanıyorum. Bu memlekette spor programı izleyenlerin %80'i bu adama tapar gibi inanıyor yahu. Sonra da Türk futbolu neden gelişmiyor? E siz bir futbol cahilinin laflarına inanıyorsunuz, sonra da çıkıp bunun söylediklerine göre hareket ediyorsun ve diyorsun ki gelişsin futbol. Ulan bu adam cahil ama futbol cahili. Yoksa her boku biliyor, söylediği laflarla kitleleri etkileyeceğini biliyor. Çıkıyor 2 lafıyla gündem belirliyor, gündem değiştiriyor! 


Çıkıp her yabancı futbolcuya rahat rahat sallıyor, lobisi olmayan her topçuyu yerden yere vurabiliyor. Ahlak dersi veriyordu ekranlarda, telekulak çetesiyle ilişkisi ortaya çıktı ama nasıl bir lobisi, nasıl bir gücü varsa 2 günde kapandı gitti konu! Yabancı futbolcuların hakkında rahat rahat konuşuyor, özellikle Galatasaraylı futbolcular hakkında. Neden? Çünkü yabancı onu yolda görüp "abi ne diyorsun böyle hakkımda?" diye sormayacak, arayıp "hocam oldu mu böyle?" demeyecek, araya adam sokup hatır koydurmayacak. Kısacası yabancıyla muhattap olma şansı düşük ki karşılaşsa da konuşamaz Türkçe'den başka dil bilmez en büyük otoritemiz. Ama yerliler öyle mi? Arda'ya 2 kelime etse akşam Play-Station turnuvasında Arda gönül koyar ona çünkü. Emre Belözoğlu'na söyleyemezsin zaten hiçbir şey, kardeşin çünkü o. Servet milli topçu sonuçta araya hatırlı adamlar sokabilir ki sen korkarsın o adamlardan çünkü işin düşmüş daha önce. Ayhan-Sarp bunlar zaten Arda'nın kankası korunur bunlar. Ama Cana öyle mi? Yolda görse suratına bakmaz senin. Misimoviç? Sorsak o kim lan, der. Kewell? Adamın Şampiyonlar Ligi kupası var, televizyondan başka yerde gördün mü Rıdvan Dilmen? Baros? Oynadığı her maç afedersiniz götünü yırtan adam mı gayr-ı ciddi? Cana için daha dün "bundan Türkiye'de 60 tane var." diyordu, bugün çarketmiş beyefendi. Eee doğal, rüzgar yön değiştirince bu da değiştirir ki ayazda kalmasın! 


Yaptığı açık açık faşizm bu adamın ve kimse söyleyemiyor. İşin komiği taraftar diye anılan adamların, tribüncülerin çoğu bu adamın söyledikleriyle hareket ediyor. Rijkaard'a her program salladı salladı en son adamı gönderttiler el birliğiyle, Manisaspor maçı sonrası "Rijkaard aklandı." diyor. Bu kadar kolay mı yahu insanlarla oynamak? Bu kadar kolay mı milleti aptal yerine koymak? Kolay anasını satayım kolay. Bu ülke insanı balıktan daha iyi bir hafızaya sahip olmadığı sürece kolay, biz bu kadar kolay büyütüp bu kadar kolay unuttukça bu cambazlar hep başarılı olacak. Di mi Güntekin?


Kaynak : http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/dilmen/2010/11/16/galatasaray_adresi_yanlis_yerde_ariyor

14 Kasım 2010 Pazar

Lütfen Git Polat

Galatasaray Tarihinin en başarılı yönetimi

Galatasaray tarihinin en başarılı yönetimine teşekkür ediyoruz öncelikle. Fenerbahçe maçından sonra "Teşekkürler" yazmıştım ve birçok itiraz gelmişti o yazıma. Antalyaspor maçından sonra da "Sadece 3 puan mı güzel günlerin başlangıcı mı?" demiştim. Şimdi o yazıların üzerinden seri olmuş gibi 3. yazıyı yazacam ve bu son olacak.

Galatasaray yönetimi tarihin en başarısız yönetimidir. İstediği kadar Aslantepe desin Riva desin vs. Adnan Polat Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Özhan Canaydın başkanlığını gördük, bu kadar rezil bu kadar yeteneksiz bir takım göremeyiz dedik. Doğru bu takım yeteneksiz değil ama tarihin en rezil takımı. Hakan Şükür zamanında bile bu kadar hizipçilik yoktu yahu. Bu kadar karaktersiz topçuyu biraraya toplamak için çok uğraştınız mı? 76 ve 22 benim için listenin başındadır, şu formayı giydikleri her gün içim kan ağlıyor. Prekaziler, Hagiler, Metinler olmasa silip atacam da neyse ki bize onlardan miras bu takım.

Cana, Neill, Lucas gibi adamlar var takımda. Bu kadar karaktersizin içinde bu adamlar ne yapabilir ki? Eğer bir takımın en iyisi Sabri'yse "sıkıntı" var demektir. Karaktersizin biri daha 3 hafta önce bana güvenilirse başarılı olurum diyordu. Ulan her hafta 11 oynuyorsun, hata yapıyorsun kimse ağzını açmıyor yine banko 11'sin, paranı alıyorsun. E güvenden kastın ne kulübün anahtarı mı? Misimoviç diye bir adam aldınız, adamın daha yayın etrafındayken pas alabildiğini görmedik, illa santranın oraya gelip top alacak! Elano var, adam da şaşırdı nerede oynayacağını. Arkasında Ayhan-Sarp-Cana var ki 3'ü bütün sene 5 gol atamaz, yeteneksizler! Baros'u Türk doktorları yerine Türk kasaplarına mı emanet ettiniz anlamadık 2 maç üst üste oynayamıyor.

Bu maç nezdinde konuşmuyorum, zaten bu seneden çoktan vazgeçtim ben. 16, 76, 22, Ali Turan, Aykut, Ayhan, içim kan ağlayarak Kewell, aynı şekilde Elano ve kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu ile yarın yollar ayrılmalı. Paf'tan çocukları çıkarın oynatın, bundan kötü olmaz. Rijkaard 8 maçta 12 yaptı, Hagi 4 maçta 4 puan yaptı. Mourinho'yu getirin bu takımla 10 maçta en fazla 17-18 puan alır. Sorun hocada değil, sorun kadronun yetersizliğinde de değil. Sorun ön libero, stoper, forvet, kaleci falan değil yani. Sorun futbolcuya dayalı sistem. 2008 şampiyonluğu bizi öyle bir yere getirdi ki herkes keyfine göre oynuyor, Galatasaray kimsenin umurunda değil! Çürükleri temizleyip Ahmet Kesim, Musa, Cumhur, Cem Sultan gibi adamlarla devam etsek 12 maçta 16 puan yine yaparız heralde, daha kötü olmayacağına göre ne duruyorsunuz?

Ha bunları yazıyoru öyle çok kolay falan diyecek birileri. Kolay değil ama resmen dipteyiz! Hoca değişikliği falan çözmez bunu radikal çözümler lazım, kelle almak lazım amiyane tabirle! Diyoruz ama bunu yapacak basiretli yönetim nerde? Adnan Polat yarın çıkıp "Aslantepe, Riva, hede hödö." diyecek, hepimiz biliyoruz. Tarihin en kötü, en basiretsiz, en iş bilmez, en demagog başkanıyla karşı karşıyayız maalesef. İstifa seslerini de duymaz o şimdi. He taraftarın bu kadar kötü gidişin en sonunda bu tepkiyi göstermesi sabır mıdır, yalakalık mıdır bilemeyecem ama çok geç kaldınız beyler! Siz Rijkaard istifa diye bağırdığınız gün bittiniz zaten!

Yazsam 2 gün daha yazarım da kopuk kopuk oluyor zaten bu sinirle yazı, hoşuma gitmiyor. Lütfen git artık Polat. Bizler senden yeterince nefret ettik ama herkes nefret etmeden, birileri senin ne olduğunu henüz farketmemişken git. 20.45'ini de al git. Galatasaray'ın hiçbir başkanı Anadolu kulüpleriyle kavgalı olup, Fenerbahçe Başkanıyla bu kadar kanka modunda olmamıştı. Sen bize bunu bile gösterdin ya lütfen git, bak lütfen diyorum!
Related Posts with Thumbnails