Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Ağustos 2011 Perşembe

Yuh Şerefsizler!!!


"A. Y .: Ya anla işte kardeşim işte bu ib..lerden işte... Zeki Müren...
(İlhan Ekşioğlu'nun anlamadığını belirtmesi üzerine)
A. Y.: Ya bizim Vederson ha... Sen gelme o zaman tamam mı... değil mi İlhan..."

Bugünkü Sabah ve Taraf gazetelerinde şikeyle ilhili Alaeddin Yıldırım ile İlhan Ekşioğlu arasında geçen telefon görüşmesi satır satır yayınlanmış. Arasından bu satırlar benim dikkatimi çekti. Ülen şikesini geçtim boku çıkmış vaziyette zaten durumun, bari bu satırları yayınlamayın lan. Halkın konuyla ilgili bilgilendirilmesine ne katıyor bu? Yarın başlarlar Vederson'a "ibne ibne" diye tezahürat etmeye.. Pişkin şerefsizler..

31 Temmuz 2011 Pazar

Button ve Hungaoring !!!


Button, yağmur ve Hungaoring üçlüsünü her yerde görüyorum şimdi. Herkes aynı şeyi yazmış ama yazılmayacak gibi değil yani. İlk yarışını yağmur altında Hungaoring de kazanan Button, bugün 200. gpsini yine Hungaoring de ve yine yağmur altında kazandı. Yağmur denilince zaten herkesin aklına gelen bi isim oldu artık Button. Güzel havalardaki yumuşak stili yağmurlu havalarda daha çok konuşula şampiyon bugün yine çok konuşulacak bir birinciliği elde etti. Bugün için herkesin artık kabul ettiği birşey var. Bu adam yağmurlu havalarda lastiklerini en iyi kullanan adam. Dolayısıyla bu düzgün pilotajıyla iyi bir pozisyonda yarışa başlamış Button, yağmurlu hava da kat be kat daha tehlikeli. Ha bir de Macaristan ise adres korkmakta haklı herkes :)

Bugün aslında yarışın önemli noktası Hamiltonun pitten geçme cezası almasıydı. Hamilton, yapılan yanlış lastik seçimine, ekstra pit stop a rağmen yine de podyumun zirvesi için güçlü bir adaydı elbet. Ancak spin sonrası piste dönüşünü tehlikeli bulan komiserler kurulunun verdiği pitten geçme cezası, akbaba gibi arkadan gelen Button'a zaferi getirdi. Nitekim bu iki şampiyon pilot takım arkadaşları olmasına rağmen, birbirleriyle nasıl yarışabilineceğinin en güzel örneklerinden birini sergiledi bize.

Vettel'e gelirsek Erbatur Ergenekon'un bir tahmini var 3 yarış üst üste kazanamazsa şampiyonluğu kaçırır diye. Bugün şans yanındaydı ki bu aracıyla 2. olabildi. Son düzenlemelerden sonra nedense Vettelin otomobili yavaş kaldı diğerlerinin yanında. Zaten baskıya alışık olamayan Vettel diğerlerine göre yavaş kalan bu otomobil ile sezon sonuna kadar Erbo 'nun tahminini doğru çıkaracak gibi görünüyor. Sıkı bir Schumi ci olmama rağmen Vettel'i diğerlerinden çok severim, ama bence halen bir şampiyon gibi kullanamıyor aracını. Otomobil çok hızlıyken erken kopan Vettel, F1'in asıl heyecan verici ve asıl konusu olan yarışmaya mücadeleye gelince bence sınıfta kalıyor. Bakalım sezon sonunda ne olacak artık..

Alonso bugün son 3 haftadır olduğu gibi şampiyonluk için neler yapabileceğini gösterdi. Her ne kadar sıralamalarda Massa'ya ilk defa geçilse de ve startta yer kaybetse de podyumda kalmayı başardı.

Bütün bunların aksine yarışın benim için en güzel kısmı, Schumi nin ilk pitstoplar başladığında yarışı bir tur da olsa lider olarak götürmesiydi. Hep anlatılan o film şeridi hikayesi vuku buldu zihnimde. Hüzün ve saçma bir mutluluğu beraberce hissettiren dakikalar dediğim gibi beni geçmişe götüren dakikalardı. Umuyorum ki bir gün onun yeni zaferlerini de burdan anlatacam...

I Love You Hagi


Gheorghe Hagi tam 15 yıl önce bugün Galatasaraylı olmuş.

Çok şanslıyız. Yaşayan, onu canlı canlı izleyebilen her Galatasaray taraftarı, her sporsever için geçerli bu söylediğim. Biz böyle bir efsaneyi canlı izleyebildik, onunla güldük onunla ağladık! Annesiyle babasını arka arkaya kaybetti, kimbilir kaç kişi ağladı kendisiyle beraber. Attığı golden sonra kollarını açıp koşarken kaç çocuk koştu onun gibi, kaç çocuk güldü onun gibi.

Daha önce de yazmıştım benim için dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Hagi'dir, bu değişmez. Ne Messi değiştirebilir, ne Cristiano Ronaldo. Bu saatten sonra en iyisi 2 numara olur, şampiyonum belli. Hagi ulan bu! Hocalığı değil ama hem topçuluğu hem adamlığı.

Hagi bir daha hoca olarak bu takımın başına gelmesin. Tugay da gelmesin, Ergün de Suat da. Çünkü bunlar adam. Ne yazık ki benim takımımın taraftarları eskisi gibi değil. Bir sürü başarıya alışmış adamla doldu tribün. O yüzden bu adamlar gelmesin, çünkü artık herkese küfür edebilen, hakaret edebilen bir tribün olduk biz de! Beşiktaş taraftarı Seba'ya küfür ettiğinde onlar adına utanmıştım, bizimkiler Hagi'ye, Terim'e hakaret ettiğinde kafamı sokacak delik bulamadım! 15 yıllık Galatasaraylı, hem de sapına kadar Galatasaraylı Hagi'ye küfür ettiler. Terim'i söylemiyorum bile. O yüzden bu adamlar gelmesin, bu adamlar güzel adamlar! Tribündeki yavşakları temizlemek mümkün olmadığından gelmesin, bilet satarken adamlık önemli olmadığı için gelmesin.

Hagi... İyi ki varsın, iyi ki 15 sene önce bu kapıdan geçmişsin.


Related Posts with Thumbnails