Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 Ekim 2013 Perşembe

Yeni Bir Sayfada Sana Bakmak!Mancini'yle ilk maçta kötü top oynamadan Juventus deplasmanında 1 puan iyidir. Galatasaray taraftarı alıştığı oyunu göremeyecek artık. Denk güçteki takımlarla oynarken daha dengeli oynayan, zayıf rakiplere saldıran, güçlü takımlara karşı iyi defans yapan bir takım geliyor. 4-5-1 oynadık dün ama her zaman böyle olmaz. Akhisarspor maçında Burak'ı yine 11'de görebiliriz. 

Dünkü maça gelecek olursak ; 

Riera tercihi beni biraz korkuttu ama Mancini formda oyunculardan ziyade kalitesini bildiği oyuncularla çıktı maça. Muhtemelen Taffarel, Engin oynasın demiştir ama Mancini bildiği adam Riera'yı denemiştir. Riera kondisyon sorunu olmasına rağmen 60 dakika iyi top oynadı. Dün gece Mancini için tek eleştiri noktası skor 0-1'ken Riera çıkıyorsa yerine Engin'in girmesi lazım. Amrabat'ı kendi mi tercih etti, yoksa önceki maçlarımızda Fatih Hoca'nın hep Amrabat'ı sokması mı onu cezbetti bilemem ama Engin girse hem ofansta hem defansta daha faydalı olurdu. Onun dışında 11'e kimse itiraz etmez sanırım. 

Juventus takımı bir de hızlı futbol oynasa önlerinde kimse duramaz sanırım. Muazzam teknik, muazzam fizik. Mental ve hız sorunları var sadece. Chiellini-Bonucci-Barzagli defans üçlüsü canavar gibi gerçekten. Burak oynasaydı, bu adamların arasında öyle bir erirdi ki beni çıkarın diye yalvarırdı galiba. Chiellini özellikle. Ama Kassai dışında bir hakem olsa yaptığı faullerle oyunda çok kalamazdı, Kassai faul bile çalmadı. Vucinic'in çıkması bizden çok onlara yaradı. Quagliarella defansı en çok yoran isimdi. Ama Lichtsteiner'ın çıkması çok işimize geldi gerçekten. Adam tek başına hem Bruma'nın çıkışını engelledi, hem sürekli bindirme yaptı. Pirlo için söylenecek bir şey yok. Attığı ters topları dünyada başka atabilecek adam yok, Selçuk gibi tekniğim olsa her gün oturur Pirlo izlerdim kendimi geliştirmek için.

Maç için uzun uzun yazılacak bir şey yok. Takımda Sneijder, Amrabat, Eboue biraz da Bruma dışında kimseyi eleştiremeyiz. Herkes maksimumunu verdi. Sneijder eğer oynamak istiyorsa biraz kıpırdanacak yoksa kenarda Burak, Umut, Engin kendisinden forma almak için bekliyor. 

Melo'ya ayrı parantez açmalıyız. Hem oyunu hem liderlik vasıflarıyla muazzam bir adam. Sözleşmeyi aldı yatar diyenleri utandırmaya devam ediyor. Kendisini Gökhan İnler'le kıyaslayanlar için diyecek bir şey yok, zaten artık sesleri çıkmıyordur. Musleramız, kedi canını yediğim. 

Bruma son pası verseydi... Neyse can sıkmaya gerek yok. Galatasaray yeni sayfa açıyor, üzgünüz ama başka Galatasaray yok. Geçen hafta şikecilerden birine Olimpiyat'ta koyduk, dün birini salladık yıkamadık. Şimdi sırada her maçı alıp büyük şikeciye gözdağı verip, 11.hafta deplasmanda koymak var! 

Fatih Hocamızı unutmadan takıma sahip çıkma günüdür artık.

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails