Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18 Aralık 2009 Cuma

Galatasaray-Atletico Madrid/ Erken Final


Galatasaray'dan sonra en sevdiğim takımdır Atletico Madrid. Blogu takip edenler de bilirler bunu zaten. Arda'dan sonra en sevdiğim oyuncu Agüero'dur aynı zamanda. Anlayacağınız bu maç benim için "erken final" oldu. Kuralar çekilmeden önce "çeksek fena olmaz,dünya gözüyle Agüero izleriz." diyordum ama tabi geyikti bunlar,çekilebilecek en zor takımlardan birini çektik. Form olarak çok iyi olmasalar da Atletico Madrid bu yahu! Agüero-Forlan ikilisi dünyanın çoğu takımının bulamayacağı,bulamadığı oyunculardır! Yani bu ikisini Barça'ya koy,yanlarına da Messi'yi koy sırıtmaz bence.

Reyes,Assunçao,Ufalujsi,Maxi Rodriguez,Simao gibi yıldızları var ayrıca. Kalesindeki Asenjo için İspanya'da "Casillas'ın veliahtı" diyorlar! Heitinga'yı satarak en akıllıca transfer hamlelerini yaptılar benim için. Leo Franco'yu da sonunda elden çıkarttılar ki bu ikili yüzünden az gol yemedi Atletico. Defansta Perea,Pablo,Ufalujsi ve kaptan Antonio Lopez etkili oyuncular. Yeni transfer Juanito bonservissiz geldi Betis'ten ve hakkında çok bilgim yok,ama iyi olduğunu söylüyorlar! Özellikle Ufalujsi gerçekten çok etkili, bizde olmasını istediğim bi oyuncu.

Orta sahada Assunçao-Raul Garcia ikilisi bizim Topal ve Sarp'ın üstünde oyuncular,top kapmada bizimkiler ağır basar ama topla oynamada bizimkilere ağır basarlar! Maxi,Simao,Reyes gibi ofansif oyuncular bizimkilerden üstün değiller,hatta oyun zekası olarak Maxi hariç bizimkiler fark atar! Ama yine de hepsi dikkat edilmesi gereken oyuncular. Hakan Balta'nın formda olması gerekiyor,Maxi gününde olursa tek başına maç alabilir.

Neyse sonuç olarak çok zor kura çektik. Atletico'nun da bu kuraya sevindiğini düşünmüyorum. Başında Rijkaard olan bi takımdan herkes korkar eminim. Zaten Atletico'nun Sportif Direktörü Jesus Garcia Pitarch "takımların denk olduğunu" belirtmiş. Leo Franco rakibi çok iyi tanıyor,aynı şekilde Rijkaard da. Bu ne kadar avantajsa onların da kalecimizi tanıyor olması o derece dezavantaj. Her vurulanın gol olacağı maçlar görebiliriz. Şansımızı düşük görenlerin aksine ben alınacak iyi bir stoperle turu geçebileceğimizi düşünüyorum. Agüero ve Forlan'ın önde baskı yaparak top kazanmaları halinde işimiz çok zor olur,bu yüzden Servet'in yanına ayağı top yapan stoper şart! Vicente Calderon şu an için çok zor deplasman değil,bu sene her giden elini kolunu sallaya sallaya çıktı,Apoel gibi vasat bir takım dahil! 25 Şubat'ta ASY'de,son zamanlarda sadece sözde cehennem olan ortamı gerçek cehenneme çevirebilirsek çok şaşırtabiliriz rakibi ve düşündüğümüzden daha kolay geçebilir maç.

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails